Diyet ve Beslenme Danışma Merkezi

Diyet ve Beslenme Danışmanlığı 

Beslenme danışmanlığı bireye özel, ihtiyaç ve beklentilerinin göz önünde bulundurularak, gerekli vücut analizleri sonucuyla şekillenen özel beslenme planıdır. Beslenme planı hazırlanırken uzman diyetisyenler tarafından kişiye en uygun diyet listeleri belirlenir.

Beslenme danışmanlığına yapılacak ilk başvurularda gelmeden önce iki saat boyunca aç olmak, son 6 ayda yapılmış tetkik ve kan tahlili sonuçlarının getirilmesi, kullanılan ilaçların belirtilmesi gerekmektedir.

Başvuru sonrası genel olarak haftada 1 seans veya diyetisyen ve danışanın ortak olarak belirlediği sıklıkla seanslar gerçekleştirilir.

Diyetisyen eşliğinde vücut analizleri vücut analiz cihazı ile yapılmaktadır. Ancak bazı istisnai durumlarda vücut analizleri yapılmaması tercih edilmektedir. Bu durumlar; danışanda kalp pili takılı olması, hamilelik, uzuv eksikliği durumu, vücudunun herhangi bir yerinde platin takılı olmasıdır. Vücut analizinin en doğru sonucu verebilmesi için ise; son iki saattir aç olmak, kabızlık durumu yaşamıyor olmak, bir gün öncesinde aşırı kafein veya alkol almamış olmak, kadınlarda adet döneminde bulunmuyor olmak gerekmektedir.

Makaleler